Na úľavu

Ľavá noha pred pravú. Behanie je jednoduché, nie?

Cvičenie
Beh patrí medzi najpopulárnejšie a najdostupnejšie formy športu. Pomáha efektívne spaľovať tuky a udržuje nás v dobrej kondícii. Beh je skvelým prostriedkom na udržanie si zdravého tela a psychického zdravia. Avšak často sa stáva, že prvé kilometre začínajúcich bežcov vystriedajú problémy s pohybovým aparátom, ako sú napríklad bolesti kolien alebo členkov.
 
“Bez dobrého rozcvičenia zvyšujeme riziko zranenia šliach, svalov a kĺbov,” upozorňuje športový tréner Dominik Hopják. Spolu so svojim cvičencom Michaelom Szatmarym vám vo videu predvedú bežeckú abecedu, ktorá je skvelým prostriedkom na zahriatie a rozcvičenie, ale najmä na zlepšenie koordinácie a techniky behu.
 
Vo videu vás Dominik a Michael naučia:
  • Low skipping (6-krát po osem metrov) 
  • Lateral low skipping  (3-krát po osem metrov pravá strana , 3-krát po osem metrov ľavá strana)
  • Reverse cross (6-krát po osem metrov)
     
Ak sa chcete v behu zlepšiť ešte viac, pozrite si video o zdravom chrbte, kde Dominik s Michaelom rozoberajú cviky na posilnenie svalov trupu. Silné torzo plní dôležitú funkciu pri stabilite a prenose síl na končatiny.  Vďaka posilneniu brušných svalov dokážete efektívnejšie behať a dokážete sa rýchlejšie posúvať v tréningu.
 
A nezabudnite: Každý pohyb sa ráta!

Vyskúšajte Proenzi Active

Možno vás bude zaujímať

Každý pohyb sa ráta
Každý pohyb sa ráta
Každý pohyb sa ráta! Michael Szatmary vám prezradí, ako byť fit aj bez času na fitko.
Čítať viac
Ako na zdravý chrbát?
Ako na zdravý chrbát?
Veľa ľudí si myslí, že posilniť brucho sa dá jedine brušákmi. To je však cesta k zničenému chrbtu. Ak chcete predísť jeho bolesti alebo ju zmierniť, či sa jej zbaviť, je dôležité správne posilňovať stred tela.
Čítať viac
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
To, že beh patrí medzi najpopulárnejšie a najdostupnejšie formy športu viete.  Viete aj, že nás udržuje v dobrej kondícii. Michael s Dominikom vám vo videu predvedú, ako sa správne rozcvičiť.
 
Čítať viac
Mierite do posilňovne? Takto sa vypracujete a nezraníte
Mierite do posilňovne? Takto sa vypracujete a nezraníte
Pekné svaly by chcel mať každý, a preto mnohí z nás sa vrhnú do cvičenia v posilňovni a búšia železami, len sa za nimi práši. Ak dodržíte niekoľko základných rád, efekt cvičenia môže byť pozitívny. 
Čítať viac
Schudnúť? Dá sa to aj s pizzou, ale musíte naštartovať metabolizmus.
Schudnúť? Dá sa to aj s pizzou, ale musíte naštartovať metabolizmus.
Je super, že na sebe pracujete, ale preto aby ste schudli, musíte k cvičeniu pristupovať inak. Nielenže budete lepšie vyzerať, ale zhodením pár kíl významne odľahčíte kĺbom.
Čítať viac