Na úľavu

Schudnúť? Dá sa to aj s pizzou, ale musíte naštartovať metabolizmus.

Cvičenie
Veľa z nás nedobrovoľne skrýva kocky na bruchu a snaží sa dopracovať k tomu, aby ich videli aj ostatní. Ďalší zas cvičia dlhé hodiny bicepsy, ktoré sa nie a nie ukázať vyrysované pod obtiahnutým rukávom. Je super, že na sebe pracujete, ale preto aby ste schudli, musíte k cvičeniu pristupovať inak. Nielenže budete lepšie vyzerať, ale zhodením pár kíl významne odľahčíte kĺbom.
 
Ľudia s nadváhou častokrát trpia viac zaťažením kĺbov. “Pre chudnutie platí niekoľko základných princípov. V prvom rade by sme mali zapájať veľké svalové skupiny a veľké svaly naraz,” vysvetľuje tréner Dominik Hopják. Ide podľa neho o komplexné pohyby, ako je napríklad bicyklovanie, veslovanie, plávanie, môže to byť samozrejme aj beh.
 
 “Ak sa na tieto športy necítite v kondícii, tak začnite chôdzou. Postupne môžete zrýchľovať alebo pridávať chôdzu do kopca,” odporúča Dominik Hopják.
Taktiež môžete zapojiť veľké svalové partie aj posilňovacími cvičeniami. Napríklad pri drepoch alebo mŕtvych ťahoch. Ako ich správne vykonať sme vám vysvetlili vo video lekcii o cvičení v posilňovni.
 
A nezabudnite: Každý pohyb sa ráta!

Vyskúšajte Proenzi Active

Možno vás bude zaujímať

Každý pohyb sa ráta
Každý pohyb sa ráta
Každý pohyb sa ráta! Michael Szatmary vám prezradí, ako byť fit aj bez času na fitko.
Čítať viac
Ako na zdravý chrbát?
Ako na zdravý chrbát?
Veľa ľudí si myslí, že posilniť brucho sa dá jedine brušákmi. To je však cesta k zničenému chrbtu. Ak chcete predísť jeho bolesti alebo ju zmierniť, či sa jej zbaviť, je dôležité správne posilňovať stred tela.
Čítať viac
Ľavá noha pred pravú. Behanie je jednoduché, nie?
Ľavá noha pred pravú. Behanie je jednoduché, nie?
Beh je skvelým prostriedkom na udržanie si zdravého tela a psychického zdravia. Avšak často sa stáva, že prvé kilometre začínajúcich bežcov vystriedajú problémy s pohybovým aparátom.
Čítať viac
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
To, že beh patrí medzi najpopulárnejšie a najdostupnejšie formy športu viete.  Viete aj, že nás udržuje v dobrej kondícii. Michael s Dominikom vám vo videu predvedú, ako sa správne rozcvičiť.
 
Čítať viac
Mierite do posilňovne? Takto sa vypracujete a nezraníte
Mierite do posilňovne? Takto sa vypracujete a nezraníte
Pekné svaly by chcel mať každý, a preto mnohí z nás sa vrhnú do cvičenia v posilňovni a búšia železami, len sa za nimi práši. Ak dodržíte niekoľko základných rád, efekt cvičenia môže byť pozitívny. 
Čítať viac