Na úľavu

Mierite do posilňovne? Takto sa vypracujete a nezraníte

Cvičenie
Pekné svaly by chcel mať každý, a preto mnohí z nás sa vrhnú do cvičenia v posilňovni a búšia železami, len sa za nimi práši. To je však práve spôsob, ako si poraniť kĺby alebo svaly. Pritom je to jednoduché. Ak dodržíte niekoľko základných rád, efekt cvičenia môže byť pozitívny.

“Silové cvičenie odporúčam ako mužom, tak aj ženám, starším a aj mladším,” hovorí tréner Dominik Hopják a dodáva, že vďaka dobrému cvičeniu si zlepšíte metabolizmus a pomôžete aj vašim kĺbom.
Najpraktickejším cvikom a najmä cvikom, ktorý robíme aj bežne počas dňa, je zdvíhanie rôznych bremien. Ako si nezraniť chrbát alebo kolená vám ukáže Michael pod dohľadom Dominika pri takzvaných mŕtvych ťahoch. “Veľa ľudí stojí v zlej pozícii, zaguľaťuje chrbát a vtedy sa môžu ľahko zraniť,” vysvetľuje tréner. 
 
Vo videu vás Dominik a Michael naučia techniku cvikov:
  • Back Squat
  • Deadlift
  • Floor Press
Podľa našej dvojice si budete môcť vyskúšať aj kráľa posilňovacích cvikov a to drep s činkou na chrbte. S Dominikovými radami aj vy budete môcť čoskoro drepovať ako olympionici. A to bez obáv zo zranenia.
A ak sa vám doma váľajú staré jednoručky, tak ich neváhajte oprášiť. Vo videu sa dozviete, ako robiť správne tlaky v horizontálnej polohe.
 
A nezabudnite: Každý pohyb sa ráta!

Vyskúšajte Proenzi Active

Možno vás bude zaujímať

Každý pohyb sa ráta
Každý pohyb sa ráta
Každý pohyb sa ráta! Michael Szatmary vám prezradí, ako byť fit aj bez času na fitko.
Čítať viac
Ako na zdravý chrbát?
Ako na zdravý chrbát?
Veľa ľudí si myslí, že posilniť brucho sa dá jedine brušákmi. To je však cesta k zničenému chrbtu. Ak chcete predísť jeho bolesti alebo ju zmierniť, či sa jej zbaviť, je dôležité správne posilňovať stred tela.
Čítať viac
Ľavá noha pred pravú. Behanie je jednoduché, nie?
Ľavá noha pred pravú. Behanie je jednoduché, nie?
Beh je skvelým prostriedkom na udržanie si zdravého tela a psychického zdravia. Avšak často sa stáva, že prvé kilometre začínajúcich bežcov vystriedajú problémy s pohybovým aparátom.
Čítať viac
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
To, že beh patrí medzi najpopulárnejšie a najdostupnejšie formy športu viete.  Viete aj, že nás udržuje v dobrej kondícii. Michael s Dominikom vám vo videu predvedú, ako sa správne rozcvičiť.
 
Čítať viac
Schudnúť? Dá sa to aj s pizzou, ale musíte naštartovať metabolizmus.
Schudnúť? Dá sa to aj s pizzou, ale musíte naštartovať metabolizmus.
Je super, že na sebe pracujete, ale preto aby ste schudli, musíte k cvičeniu pristupovať inak. Nielenže budete lepšie vyzerať, ale zhodením pár kíl významne odľahčíte kĺbom.
Čítať viac