Na úľavu

Každý pohyb sa ráta

Cvičenie
Bolesť kĺbov prekvapí už mladých ľudí - aktívnych športovcov a aj tých, so sedavým životným štýlom. Ako sa správne starať o kĺby, aby ste predišli bolesti, vám povie zabávač Michael Szatmary v sérii videí od Proenzi.
 
Kĺby sa aktívne zúčastňujú každého pohybu, ktorý vykonávame. Žiaľ, je zložité im zabezpečiť dostatočnú výživu, keďže nemajú žiadne nervové zakončenia, krvné ani lymfatické cievy. Prvé problémy s kĺbmi sa objavujú už u tridsiatnikov a to často dôsledkom nesprávneho športovania a zlých pohybových návykov alebo naopak, nedostatkom pohybu a zdravého životného štýlu.
 
Stand-up komik Michael Szatmary pripravil v spolupráci s pohybovým terapeutom a trénerom Dominikom Hopjákom sériu videí, v ktorej sa snažia naučiť ľudí, ako športovať a nezraniť sa. Humorné videá plné dôležitých informácii, návodov a odporúčaní nájdete na stránke proenzi.sk. Dominik s Michaelom sa venujú napríklad tomu, ako správne behať, cvičiť v posilňovni, čo robiť pre chrbát bez bolesti alebo ako zmierniť záťaž kĺbov znížením telesnej hmotnosti.
 

Pre naše zdravie je dôležité mať dostatok pohybu a ideálnym by bolo, keby sme sa mohli hýbať denne jednu celú hodinu. “Ale kde pri tých všetkých povinnostiach zobrať toľko času?” zaujímal sa Michael Szatmary, kým nezačal nad tým rozmýšľať inak. Hodinu denne si môžete počas dňa nazbierať menšími aktivitami. “Je len o našich rozhodnutiach, či sa ráno s dieťaťom prejdeme do škôlky namiesto cesty autom, či do práce vybehneme po schodoch namiesto jazdy výťahom,” vysvetľuje Michael Szatmary. Takýmto spôsobom vieme počas dňa nazbierať aj hodinu aktivít, ktoré podporujú zdravie kĺbov. “Každý pohyb sa ráta,” zdôrazňuje s trénerom Dominikom Hopjákom.
 
Najlepšou voľbou, ktorú môžete spraviť, je predchádzať bolesti kĺbov aktívnym pohybom a kvalitnou výživou. Ak potrebujete svojim kĺbom pomôcť, Proenzi ponúka celý rad produktov určených na zmiernenie bolesti, zlepšenie flexibility, či pre ľudí s aktívnym životným štýlom. Proenzi Active navyše obsahuje vysokú dávku kolagénu vo fľaštičkách, ktoré si můžete vziať kamkoľvek so sebou. Jeho súčasťou je aj vitamín C a mangán, ktoré podporujú vaše kĺby, kosti a spojivové tkanivá počas fyzickej aktivity.

Vyskúšajte Proenzi Active
 

Možno vás bude zaujímať

Ako na zdravý chrbát?
Ako na zdravý chrbát?
Veľa ľudí si myslí, že posilniť brucho sa dá jedine brušákmi. To je však cesta k zničenému chrbtu. Ak chcete predísť jeho bolesti alebo ju zmierniť, či sa jej zbaviť, je dôležité správne posilňovať stred tela.
Čítať viac
Ľavá noha pred pravú. Behanie je jednoduché, nie?
Ľavá noha pred pravú. Behanie je jednoduché, nie?
Beh je skvelým prostriedkom na udržanie si zdravého tela a psychického zdravia. Avšak často sa stáva, že prvé kilometre začínajúcich bežcov vystriedajú problémy s pohybovým aparátom.
Čítať viac
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
Nestíhate za vlastnými deťmi ako Michael? Tak je načase začať behať!
To, že beh patrí medzi najpopulárnejšie a najdostupnejšie formy športu viete.  Viete aj, že nás udržuje v dobrej kondícii. Michael s Dominikom vám vo videu predvedú, ako sa správne rozcvičiť.
 
Čítať viac
Mierite do posilňovne? Takto sa vypracujete a nezraníte
Mierite do posilňovne? Takto sa vypracujete a nezraníte
Pekné svaly by chcel mať každý, a preto mnohí z nás sa vrhnú do cvičenia v posilňovni a búšia železami, len sa za nimi práši. Ak dodržíte niekoľko základných rád, efekt cvičenia môže byť pozitívny. 
Čítať viac
Schudnúť? Dá sa to aj s pizzou, ale musíte naštartovať metabolizmus.
Schudnúť? Dá sa to aj s pizzou, ale musíte naštartovať metabolizmus.
Je super, že na sebe pracujete, ale preto aby ste schudli, musíte k cvičeniu pristupovať inak. Nielenže budete lepšie vyzerať, ale zhodením pár kíl významne odľahčíte kĺbom.
Čítať viac